Nasz Dom

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonym przez Siostry Serafitki (znanym także jako „DPS św. Rocha”) zapewniamy całodobową opiekę 60 podopiecznym (w większości są to dziewczynki) z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

Zróżnicowane potrzeby naszych podopiecznych związane z różnym stopniem ich niepełnosprawności wymagają od nas stosowania coraz to nowszych i bardziej adekwatnych form terapii i rehabilitacji. Na co dzień nasi podopieczni na terenie Domu korzystają z zajęć fizykoterapeutycznych (w tym także hydroterapia), terapii zajęciowej, muzykoterapii oraz indywidualnych zajęć z pedagogiem specjalnym odbywających się w odpowiednio wyposażonych salach. Ponadto raz w tygodniu w ogrodzie odbywają się zajęcia hipoterapii.
Do dyspozycji jest kryty basen zewnętrzny oraz plac zabaw wraz z całym ogrodem.

Oprócz tego podopieczne, które nie realizują już obowiązku szkolnego, uczęszczają na Warsztaty Terapii Zajęciowej działające na terenie miasta. Korzystają z zajęć sportowych organizowanych przez Olimpiady Specjalne.

 

 

Od 2015 roku nasi najmłodsi podopieczni z niepełnosprawnością w stopniu głębokim korzystają z zajęć w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym im. bł. Sancji Szymkowiak również prowadzonym przez nasze Zgromadzenie. Wykwalifikowana kadra i nowoczesny, specjalistyczny sprzęt pomagają naszym najmłodszym pociechom poznawać otaczający ich świat i komunikować się z nim za pomocą dostępnych dla siebie metod.

Dodatkowo w ciągu roku organizujemy wiele okazjonalnych zabaw, festynów, wyjść do kina lub kręgle. Latem wyjeżdżamy wspólnie na wakacyjne wyjazdy: zarówno w góry, nad morze, nad jezioro, a nawet za granicę.

 

Zasady przyjęcia do placówki