Chcę pomóc

Modlitwa
Wiara naszych podopiecznych często nas zawstydza. Dlatego też wiemy, że Pierwszym, który opiekuje się naszym Domem, bez którego właściwie nie istniałby on wcale, jest Bóg. Dobry Ojciec, który nie zapomina o swoich dzieciach nawet gdyby „ojciec i matka zapomnieliby”(Księga proroka Izajasza 49, 15).
Więc jeśli masz teraz 20 sekund czasu, to zmów w naszej intencji „Ojcze Nasz”, prosząc aby w naszym Domu nie zabrakło chleba i wzajemnej miłości.
Zapraszamy też do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę o 10.30 podczas Eucharystii w naszej kaplicy.
W sposób szczególny powierzamy się też wstawiennictwu bł. s. Sancji, która w tym domu żyła i osiągnęła świętość.

Błogosławiona Siostro Sancjo, którą Bóg w swojej łaskawości przyozdobił licznymi cnotami i dara­mi, bądź dla mnie wzorem i przewodniczką. Ty, która zajaśniałaś szczególną pokorą i prostotą, po­móż mi zrozumieć, że tylko stając się dzieckiem mogę wejść do Królestwa Bożego.
Naucz mnie, jak z ufnością powierzać się Bogu, liczyć tylko na Jego wszechmoc i z zapałem speł­niać Jego wolę. Broń mnie przed pokusą wielkości i samowystarczalności, przed wzgardą ubogimi i pogonią za niezwykłością. Pomóż mi odkryć, że w zwykłej codzienności kryje się moja szansa na świę­tość i wspieraj mnie w dążeniu do pełnego zjednoczenia z Bogiem. Amen!

Wolontariat
Jeśli jesteś osobą otwartą, komunikatywną, empatyczną, a przede wszystkim masz dobre chęci aby pomóc, to zapraszamy Cię do włączenia się w działanie naszego wolontariatu.
Więcej informacji u s. Maksymiliany: tel. 502 434 597, s.maksymiliana7@wp.pl
lub na Facebooku: Wolontariusze DPS św. Rocha
1% - Stowarzyszenie Równy Start
Działalność naszego Domu wspierana jest przez Stowarzyszenie „Równy Start”, które jest Organizacją Pożytku Publicznego, a więc istnieje możliwość przekazania na jego rzecz 1% podatku.

Nr KRS 0000178467

Stowarzyszenie można także wesprzeć poprzez stronę Fundacji „Siepomaga”: https://www.siepomaga.pl/rownystart

Wsparcie finansowe, dary materialne
Usprawnianie naszych mieszkańców, zakup wózków, sprzętów rehabilitacyjnych, wyposażenie sal, organizacja wyjazdów to rzeczy bardzo kosztowne, dlatego z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie finansowe.

Bank Pekao S.A. III Oddział w Poznaniu
Nr konta :  46 1240 1750 1111 0010 3587  5782

Konto walutowe w dolarach amerykańskich:
IBAN : PL
SWIFT  CODE  PKO  PPLPW
79 12 40 1747 1787  0010  8461  91 88

 

Potrzebą pierwszego rzędu, niezbędną w codziennym funkcjonowaniu są pampersy; brakuje nam szczególnie tych dla osób dorosłych.

Przydatnymi drobiazgami są także gumki do włosów, skarpetki (wszystkich rozmiarów), kredki, mazaki, kolorowanki

Wiele osób przynosi do naszego Domu odzież i zabawki. Niestety często nie są one w dobrym stanie, dlatego uprzejmie prosimy o nieprzynoszenie używanych ubrań i zabawek – szczególnie pluszowych ani słodyczy. Nasi podopieczni – tak jak wszyscy – chcą wyglądać dobrze i czysto. Natomiast słodycze, które otrzymujemy, często są zbyt twarde i nie przynoszą takiej radości, jaką mogłyby dać innym dzieciom.

Dołącz do nas!
Oferujemy zatrudnienie osób na stanowisko: opiekunka, opiekun medyczny, rehabilitant w 8-godzinnym systemie pracy. Jeśli chcesz pomagać naszym podopiecznym w ramach swojej pracy zawodowej, prześlij swoje CV na adres: dpsrocha13poznan@pro.onet.pl